Akademia

I zespół: Wysokie Tempo na początek

2023-07-15

I zespół: Wysokie Tempo na początek


Siedem bramek padło w pierwszym letnim sparingu naszych seniorów rozegranym na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Świeżo upieczeni czwartoligowcy z Puńcowa okazali się wymagającym rywalem, a co istotniejsze nieco skuteczniejszym od gospodarzy. Iskra dwukrotnie w meczu wychodziła na prowadzenia, ale korzystnego wyniku do końcowego gwizdka nie udało się dowieźć.

Ciekawostką jest też fakt, że gole dla Iskry zdobywali testowani zawodnicy. W sumie w pierwszym sparingu trener sprawdził 21 zawodników.
Po nieco chaotycznym początku wynik meczu otwarty został w 15 minucie gry, po wykorzystaniu rzutu karnego przez testowanego napastnika. Goście defensywę Iskry zaskoczyli w 35 oraz 39 minucie gry, ale jeszcze przed przerwą ponownie dał o sobie znać testowany gracz i było remisowo.

Drugie 45 minut Iskra rozpoczęła w zupełnie zmienionym składzie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Dobre zagranie z głębi pola Zielińskiego spadło na szósty metr, a tam drugi testowany gracz ponownie dał prowadzenie Iskrze. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. Podobnie jak przed przerwą w odstępie kilku minut defensorzy nie zdołali powstrzymać graczy drużyny z Puńcowa i po niespełna godzinie gry przyjezdni prowadzili. Mimo, że do końca meczu pozostawał jeszcze ponad 30 minut wynik nie uległ już zmianie, choć okazji do tego nie brakowało. Lepsze szanse na podwyższenie wyniku mieli goście którzy trafili w słupek i poprzeczkę, Iskra też gościła w polu karnym rywala, ale bramkarza do wysiłku zmusiła tylko dwukrotnie.

MKS Iskra Pszczyna – LKS Tempo Puńców 3:4 (2:2)
bramki: 1:0 Zawodnik testowany 1 (15. – rzut karny), 1:1 (35.), 1:2 (39.), 2:2 Zawodnik testowany 1 (41.), 3:2 Zawodnik testowany 2 (48.), 3:3 (50.), 3:4 (57.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
I połowa:
Paweł Utrata, Piotr Maroszek, Adrian Ryguła, Mateusz Żelazo, Kamil Komraus, Łukasz Mąka, Daniel Biela, oraz czterech zawodników testowanych

II połowa:
Marcin Kubina, Piotr Maroszek, Piotr Noga, Adrian Ryguła, Łukasz Stryczek (75. Jan Marks), Michał Grajcarek, Kacper Zielińskim Patryk Zakrzewski (75. Michał Jasiński), oraz trzech zawodników testowanych

Kolejny mecz już w sobotę 22 lipca o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim w Pszczynie tym razem gościć będziemy Pogoń Imielin.


 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Przesuń na górę strony