Akademia

I zespół: Tylko jedna bramka

2024-02-03

I zespół: Tylko jedna bramka

Po raz drugi czwartoligowiec sprawdził formę podopiecznych Krystian Odrobińskiego. W sobotnie południe na sztucznej murawie boiska w Czechowicach naszych seniorów gościł MRKS. O wygranej w meczu kontrolnym zdecydowała jedna bramka.

Dokładnie  w 19 minucie gry długą piłkę za plecy pszczyńskich defensorów zagrał bramkarz, a przy futbolówce najszybciej znalazł się były zawodnik Iskry Wojciech Dragon, który głową skierował piłkę do bramki obok próbującego interweniować Kubiny. Za niezbyt pewną interwencję przy utracie gola bramkarz Iskry zrehabilitował się w 30 minucie, kiedy obronił rzut karny oraz jego dobitkę. Gospodarze częściej byli przy piłce i kreowali grę, ale wynikało to w dużej mierze z przyjętej przez Iskrę taktyki, która przyjmowała gospodarzy w niskiej obronie, próbując swoich sił w szybkich kontratakach. Przed przerwą udało się przeprowadzić kilka składnych akcji ofensywnych, ale nie przyniosły one spodziewanego efektu.

W drugiej odsłonie oba zespoły mocno przemeblowały swoje jedenastki i gra stała się bardziej wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje na zmianę wyniku, ale na dobrą sprawę nie było 100% okazji. Ostatecznie mecz zakończył się skromną wygraną czwartoligowców z Czechowic.

MRKS Czechowice-Dziedzice – MKS Iskra Pszczyna 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 (19.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Daniel Gryman (46. Adrian Ryguła), Piotr Noga, Zawodnik testowany 1, Łukasz Matera (46. Daniel Biela), Szymon Bielusiak (61. Łukasz Stryczek), Mateusz Żelazo (46. Kamil Komraus), Kamil Böhm (46. Łukasz Mąka), Tomasz Zawadzki (46. Zawodnik Testowany 2), Zawodnik Testowany 3, Sebastian Rzepa (61. Michał Jasiński),

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony