Akademia

I zespół: Świąteczna wygrana

2024-03-30

I zespół: Świąteczna wygrana

Pewne zwycięstwo odnieśli w Wielką Sobotę seniorzy naszego klubu. O wysokiej wygranej zdecydowało pierwsze 25 minut meczu, w których gracze Iskry byli nadzwyczaj skuteczni. W tym fragmencie gry niemal każda okazja bramkowa została zmieniona na gola.
Na uwagę zasługuje także fakt, że pomimo ośmiu bramek, które padły w całym meczu, każda była autorstwa innego zawodnika.

Początek meczu wcale jednak nie zapowiadał łatwiej wygranej. W pierwszych minutach to goście z Bestwiny byli stroną atakującą. Wszystko zmieniło się w 10 minucie meczu, kiedy to po raz pierwszy udało się przeprowadzić składną akcję, a drogę do siatki znalazło uderzenia Komrausa z pola karnego, który przymierzył lewą nogą po krótkim rogu. Niespełna 180 sekund później strzelec bramki zamienił się w asystenta, dograł prostopadłą piłkę do Zawadzkiego, który w sytuacji sam na sam bez problemu wpisał się na listę strzelców.  Nie minął nawet kwadrans gry, a było już 3:0. Tym razem piłka trafiła do Matery, a ten zdecydował się na strzał z linii pola karnego i pewnie umieścił futbolówkę pod poprzeczką.  W 18 minucie swoją bramkę upolował Mateja, który dobił odbity przez bramkarza strzał Piotra Nogi. Łatwe prowadzenie nieco rozluźniło gospodarzy i w 22 minucie Bestwina zdobyła bramkę, ale równie szybko Iskra odzyskała czterobramkowe prowadzenie, bowiem już po niespełna dwóch minutach pewne uderzenie w długi róg na gola zamienił Sebastian Rzepa. Od tego momentu celowniki zawodników Iskry już nie były tak precyzyjne.

Po zmianie stron Iskra nie forsowała tempa i starała się spokojnie utrzymać wypracowaną zaliczkę. Goście próbowali zmienić oblicze meczu, ale trudno było im rozwinąć skrzydła. Nic zatem dziwnego, że na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 67 minuty, kiedy to w pole karne wpadł Piotr Noga i mierzonym uderzeniem trafił po raz szósty. Wynik w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Daniel Biela dobijając obronione uderzenie Jasińskiego.

MKS Iskra Pszczyna – LKS Bestwina 7:1 (5:1)
bramki: 1:0 Kamil Komraus (10.), 2:0 Tomasz Zawadzki (13.), 3:0 Łukasz Matera (15.), 4:0 Adam Mateja (18.), 4:1 (22.), 5:1 Sebastian Rzepa (24.), 6:1 Piotr Noga (67.), 7:1 Daniel Biela (90.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina (81. Michał Śnieg), Konrad Rabiej, Piotr Noga (73. Jan Marks), Adam Mateja, Łukasz Matera (46. Daniel Gryman), Sebastian Rzepa, Szymon Bielusiak (46. Daniel Biela), Kamil Komraus (62 Piotr Maroszek), Mateusz Żelazo, Tomasz Zawadzki, Marcin Janosz (68. Michał Jasiński),

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony