Akademia

I zespół: Rzutem na taśmę

2023-09-16

I zespół: Rzutem na taśmę

Wyjazdowy mecz z Dankowicami trzymał kibiców na napięciu do ostatnich sekund. W związku z licznymi absencjami Iskra dysponowała mocno okrojonym składem co też nieco rzutowało na poczynania na boisku.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale to gospodarze lepiej radzili sobie pod bramką. W 10 minucie skutecznie interweniował Kubina, ale niespełna kwadrans później przy uderzeniu z 10 metra był już bez szans. Zawodnicy Iskry grali wolno i niedokładnie, a nieliczne sytuacje nie kończyły się celnymi strzałami.

Dopiero w drugiej odsłonie gra nabrała rumieńców. Iskra próbowała skruszyć szczelny mur defensywy z Dankowic, ale sztuka ta przez długi czas się nie udawała. Co prawda z każdą kolejną minutą gospodarze opadali z sił, ale utrzymujący się korzystny wynik dodawał sił przez co aż do 85 minuty gry nie udało się skutecznie sforsować zasieków. Dopiero wówczas dogranie Żelazo w pole karne dość szczęśliwie trafiło do Adriana Ryguły, który skierował piłkę do bramki.

Iskra poczuła, że może ugrać tutaj coś więcej, ale to ponowie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. W 88 minucie padł gol, ale strzelec był na spalonym, a już w doliczonym czasie gry z pomocą Kubinie przyszedł słupek. Kiedy wszyscy już myśleli, że w meczu siódmej kolejki będziemy świadkami podziału punktów w piątej minucie doliczonego czasu gry ponownie w polu karnym odnalazł się Ryguła, który z pięciu metrów trafił po raz drugi i dał wygraną Iskrze.

LKS pasjonat Dankowice – MKS Iskra Pszczyna 1:2 (1:0)
bramki: 1:0 (23.), 1:1 Adrian Ryguła (85.), 1:2 Adrian Ryguła (90.+5.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Łukasz Matera, Mateusz Żelazo, Daniel Biela, Adrian Ryguła, Kamil Komraus, Kamil Böhm, Patryk Zakrzewski (64. Jan Marks), Michał Grajcarek, Marcin Janosz (72. Łukasz Stryczek), Tomasz Zawadzki

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony