Akademia

I zespół: Pucharowo w Międzyrzeczu

2023-08-06

I zespół: Pucharowo w Międzyrzeczu

W niedzielę pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Krystiana Odrobińskiego rozegrali seniorzy. Na boisku w Międzyrzeczu rywalizowali w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski Podokręgu Tychy z miejscową Polonią.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mecz udało się rozegrać na dobrze przygotowanym boisku czwartego zespołu tyskiej B klasy ubiegłego sezonu. Polonia zagrała bardzo ambitnie i choć wydawało się, że Iskra kontroluje mecz to do przerwy było remisowo. Wynik otworzył w 23 minucie gry Jakub Rzepa, który po indywidualnej akcji skierował piłkę do bramki, którą wybił jeszcze obrońca ale było to już za linią bramkową. Wyrównanie padło w końcówce pierwszych 45 minut kiedy to po rzucie rożnym defensorzy Iskry nie upilnowali zawodnika gospodarzy.
Iskra w pierwszej odsłonie grała zbyt wolno i przewidywalnie, a co ważniejsze nie stwarzała sobie zbyt wielu okazji bramkowych.

Znacznie więcej działo się pod bramką Polonii po zmianie stron. W 50 minucie Iskra ponownie wyszła na prowadzenie tym razem dzięki trafieniu Marcina Janosza, który wykorzystał dogranie  z prawej strony Jakuba Rzepy. Kwadrans później było 3:1 dla gości. Tym razem na listę strzelców wpisał się uderzeniem głową Sebastian Rzepa, który na gola zamienił dogranie z rzutu rożnego Kamila Böhma. Gol numer cztery dla Iskry padł w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry i była to bramka zdobyta po najładniejszej akcji. Z rzutu wolnego w pole karne zagrał Biela, do piłki dopadł Noga, który zagrał wzdłuż linii piątego metra, a tam na futbolówkę czekał już Marcin Janosz, który tylko dopełnił formalności.

W doliczonym czasie gry wynik podreperowali jeszcze gospodarza, którzy skorzystali z prezentu pszczyńskiej defensywy. Gol ten wiele już nie zmienił, a awans do kolejnej rundy zapewnili sobie nasi zawodnicy.

KS Polonia Międzyrzecze – MKS Iskra Pszczyna 2:4 (1:1)
bramki: 0:1 Jakub Rzepa (23.), 1:1 (43.), 1:2 Marcin Janosz (50.), 1:3 Sebastian Rzepa (69.), 1:4 Marcin Janosz (89.), 2:4 (90.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Paweł Utrata (46. Marcin Kubina), Adrian Ryguła (46. Daniel Gryman), Piotr Noga, Piotr Maroszek, Daniel Biela, Mateusz Żelazo, Łukasz Mąka (46. Marcin Janosz), Sebastian Rzepa, Patryk Zakrzewski (46. Kamil Böhm), Tomasz Zawadzki (60. Michał Gracjarek), Jakub Rzepa (60. Łukasz Stryczek).

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony