Akademia

I zespół: Powtórka z roz(g)rywki

2023-08-15

I zespół: Powtórka z roz(g)rywki

W świąteczny wtorek 15 sierpnia Stadion Miejski w Pszczynie przywitał ligowe rozgrywki w sezonie 2023/2024. Po dwóch miesiącach przerwy na pszczyńskiej murawie ponownie zobaczyliśmy zespół bielskiej Stali. Mecz swoim przebiegiem przypominał do złudzenia rozegrane w sobotę spotkanie pierwszej ligowej kolejki.

W pierwszej odsłonie grę prowadziła ekipa Iskry, która stworzyła sobie kilak dobrych, a nawet bardzo dobrych sytuacji bramkowych. Przez ponad półgodziny obronną ręką wychodził jednak bramkarz gości, którego nie potrafili pokonać Zawadzki, Rzepa, Ryguła. Niemoc strzelecka została przełamana w najmniej spodziewanym momencie. W 35 minucie na niesygnalizowane uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Zawadzki, a uczynił to na tyle precyzyjnie, że piłka mimo interwencji bramkarza wpadła do bramki tuż przy słupku. W tej odsłonie BKS atakował rzadziej, ale mimo to przynajmniej dwukrotnie mógł pokusić się o zdobycz bramkową. Ostatecznie jednak po pierwszych 45 minutach na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze.

Drugą połowę odważniej rozpoczął BKS, ale bardziej konkretni w swoich działaniach byli gracze Iskry. A po godzinie gry wynik podwyższył Żelazo, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i odbitej piłce przez bramkarza Stali popisał się skuteczną dobitką. Kolejne sytuacje Jakuba Rzepy, Szymona Bielusiaka sprawiały wrażenie, że gospodarze mają mecz pod kontrolą. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, brak doskoku i ładnym precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się gracz z Bielska-Białej, a piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od słupka. Goście poczuli, że jeszcze nic straconego i zaatakowali. Iskra chyba nieco zbyt głęboko się cofnęła i można było odnieść wrażenie, że goście wkrótce dopną swego. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął kapitan Piotr Maroszek, który podobnie jak w Bieruniu, tak i teraz po rzucie rożnym podwyższył prowadzenie gospodarzy, przez co końcówka meczu była już spokojniejsza.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo 3:1. Brawo walczymy dalej.

MKS Iskra Pszczyna – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (1:0)
bramki: 1:0 Tomasz Zawadzki (35.), 2:0 Mateusz Żelazo (62.), 2:1 (73.), 3:1 Piotr Maroszek (83.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Szymon Bielusiak, Piotr Noga, Tomasz Zawadzki (68. Patryk Zakrzewski), Mateusz Żelazo, Kamil Komraus (55. Kamil Böhm), Sebastian Rzepa (81. Daniel Biela), Adrian Ryguła (71. Daniel Gryman), Jakub Rzepa

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Przesuń na górę strony