Akademia

I zespół: Powalczyli z czwartoligowcem

2022-02-12

I zespół: Powalczyli z czwartoligowcem

To był naprawdę dobry mecz kontrolny. W sobotnie przedpołudnie do Pszczyny przyjechał czwartoligowiec ze Świętochłowic. Od pierwszych minut trwała zacięta walka i każda z drużyn mogła wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Pierwsze minuty tradycyjnie należały do Iskry, tym razem dwa razy przed dobrą szansą stanął Mąka, ale nie zdołał pokonać bramkarza. W kolejnych minutach toczyła się dość wyrównana gra, a na pochwałę zasługuje dobra gra w defensywie pszczyńskiej ekipy.

Od mocnego uderzenia mogła rozpocząć się z kolei druga odsłona, bowiem w sytuacji oko w oko z bramkarzem stanął Komraus, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Z biegiem czasu goście mieli więcej okazji na pokonanie Mateusza Tkacza. Gol padł jednak dopiero w 76 minucie po rzucie rożnym, kiedy piłka spadła na nogę rywala i od słupka wtoczyła się do bramki. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku Śląsk miał niespełna 5 minut przed końcem, kiedy to po faulu Waleczka sędzia podyktował rzut karny. Strzał z jedenastu metrów pewnie obronił jednak Tkacz, który wyczuł strzelca i złapał futbolówkę.

Szkoda niepotrzebnie straconej bramki, najważniejsze jednak, że trener miał okazję do sprawdzenia niemal wszystkich zawodników na tle silnego rywala.
 
MKS Iskra Pszczyna – MKS Śląsk Świętochłowice 0:1 (0:0)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Testowany bramkarz, Zawodnik testowany nr 1, Piotr Noga, Paweł Zjawiński, Adrian Ryguła, Zawodnik testowany nr 2, Dawid Szromek, Mateusz Żelazo, Patryk Kryger, Kacper Zieliński, Łukasz Mąka oraz Mateusz Tkacz, Kamil Bohm, Igor Bała, Kamil Komraus, Jarosław Waleczek, Zawodnik testowany nr 3, Ivan Koval

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony