Akademia

I zespół: Ostatni sparing?

2023-07-29

Pierwszy wyjazdowy spring tego lata rozegrali nasi seniorzy. Tym razem gościliśmy na boisku trzeciej siły ubiegłego sezonu klasy okręgowej skoczowsko-żywieckiej.

Bez wątpienia był to dziwny mecz. Iskra zaczęła od prowadzenia, kiedy w 20 minucie głową do siatki trafił Jakub Rzepa wykańczając dośrodkowania swojego brata Sebastiana. Odpowiedź gospodarzy przyszła jeszcze przed przerwą. W 35 minucie Marcin Kubina został pokonany w sytuacji jeden na jeden, a cztery minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie po rzucie karnym. Kilka chwil po przerwie błąd sędziego wykorzystał zespół z Żywiecczyzny i było 3:1. Taki stan rzeczy długo się nie utrzymał. Podrażniona Iskra ruszyła do przodu i szybko zdobyła gola kontaktowego tym razem po rzucie karnym skutecznie egzekwowanym przez Jakuba Rzepę.  Z każdą kolejną minutą rosła przewaga Iskry. Wreszcie po godzinie gry wyrównał Zakrzewski, a po kolejnych dziewięciu minutach zaliczył drugie trafienie finalizując dwójkową akcję z Jakubem Rzepą.

W ostatnich minutach Iskra mogła, a nawet powinna postawić kropkę nad „i”, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Jasiński, Bohm, Marsk, Zakrzewski. Ostatecznie zatem kończymy mecz skromną wygraną.

GKS Radziechowy-Wieprz – MKS Iskra Pszczyna 3:4 (2:1)
0:1 Jakub Rzepa (20.), 1:1 (35.), 2:1 (39. – rzut karny), 3:1 (49.), 3:2 Jakub Rzepa (51.), 3:3 Patryk Zakrzewski (60.), 3:4 Patryk Zakrzewski (69.)

Marcin Kubina (46. Michał Śnieg), Daniel Gryman (67. Kamil Komraus), Piotr Noga, Szymon Bielusiak, Łukasz Matera, Sebastian Rzepa (46. Patryk Zakrzewski), Mateusz Żelazo (46. Michał Jasiński), Kamil Komraus (46. Jan Marks), Kamil Bohm (46. Daniel Biela), Jakub Rzepa (77. Kamil Bohm), Łukasz Mąka (67. Mateusz Żelazo)

W pierwszy weekend sierpnia zaplanowany był sparing z czwartoligowcami z Czechowic, jednak w związku z pierwszą rundą Pucharu Polski Polski mecz nie obędzie się. Z kolei w niedzielę 6-go sierpnia będzie ostatnia szansa, aby zobaczyć naszych seniorów przed startem sezonu ligowego. Na boisku w Międzyrzeczu zagramy z miejscową Polonią.