Akademia

I zespół: Obiecujące otwarcie

2024-01-27

Sobotnim starciem z liderem IV ligi I grupy śląskiej zimowe sparingowe granie rozpoczęli podopieczni Krystiana Odrobińskiego. Na tle wyżej klasyfikowanej i silnej drużyny zawodnicy Iskry zaprezentowali się bardzo obiecująco. Więcej pozytywów było z pewnością w pierwszych 45 minutach, ale i tak za cały mecz należą się brawa.

Gospodarze  (mecz rozgrywany był na boisku Rozwoju w Katowicach) próbowali narzucić swój styl gry, ale już jedna z pierwszych ofensywnych akcji zawodników z Pszczyny zakończyła się zagraniem piłki ręką, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Zawadzki.  Gol sprawił, że Iskra nabrała pewności siebie w pierwszej odsłonie mogła pokusić się jeszcze o podwyższenie wyniku po kilku szybkich kontrach skutecznie między słupkami interweniował bramkarz Podlesianki.
Po drugiej stronie boiska kilka razy zakotłowało się pod twierdzą Kubiny, ale z jednej strony dobrze spisywała się defensywa, a z drugiej nie najlepiej były nastawione celowniki, toteż na dobrą sprawę Marcin Kubina nie miał zbyt wiele pracy.

Przepis na bramkarz Iskry Podlesianka znalazła niemal po godzinie gry, wówczas między słupkami oglądaliśmy już młodego Michała Śniega. Remis nie utrzymał się jednak długa. Pięć minut później długie zagranie z głębi pola trafiło za plecy defensorów do wbiegającego Sebastiana Rzepy, który przełożył piłkę na lewą nogę i pewny uderzeniem z 15 metrów ponownie dał prowadzenie Iskrze.

Jednobramkowa przewaga Iskry utrzymała się tylko niespełna 120 sekund. W 65 minucie rzut wolne egzekwowali gracze z Katowic, futbolówka trafiła na 7-8 metr, a niezdecydowanie defensorów wykorzystał gracz Podlesianki, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Z biegiem czasu coraz więcej działo się pod bramką Iskry i w 75 minucie czwartoligowcy przechylili szalę na swoją stronę. Choć do końca meczu pozostawało jeszcze kilkanaście minut Iskra nie zdołała już odpowiedzieć, a bliżsi podwyższenia wyniku byli gospodarze.  Ostatecznie  pod dobrym meczu podopieczni trenera Odobińskiego zanotowali skromną porażkę.

LGKS 38 Podlesianka Katowice – MKS Iskra Pszczyna 3:2 (0:1)
bramki: 0:1 Tomasz Zawadzki (9. – rzut karny), 1:1 (58.), 1:2 Sebastian rzepa (63.), 2:2 (65.), 3:2 (75.)

Marcin Kubina (46. Michał Śnieg), Piotr Maroszek, Adrian Ryguła, Łukasz Mateta, Zawodnik Testowany I, Szymon Bielusiak, Kamil Komraus (46. Daniel Biela), Zawodnik Testowany II, Mateusz Żelazo (58. Kamil Komraus), Tomasz Zawadzki, Sebastian Rzepa,