Akademia

I zespół: No to ruszamy

2023-08-11

I zespół: No to ruszamy

W najbliższy weekend rozpoczynamy sezon 2023/2024. Ostatni sezon w takim kształcie ligowym. Wchodząca reforma powoduje, że od nowego sezonu będziemy mieli na Górnym Śląsku jedną grupę czwartej ligi, a to pociąga za sobą zmiany także w niższych ligach. Rywalizacja w ostatnim sezonie „okręgówki” zapowiada się bardzo emocjonująco. Pod nazwą II liga śląska od sezonu 2024/2025 zostaną utworzone dwie grupy V ligi składające się z 16 drużyn. Zagrają w nich spadkowicze z IV ligi oraz mistrzowie klas okręgowych: Bytom-Zabrze, Czeęstochowa-Lubliniec, Katowice-Sosnowiec w grupie „północnej” oraz Racibórz-Rybnik, Bielsko-Biała-Tychy, Skoczów-Żywiec w grupie południowej. Jeżeli będzie konieczność uzupełnienie składów o awansie decydować będzie średnia arytmetyczna wicemistrzów a następnie trzecich miejsc aż do wyczerpania limitu.

Po dobrym sezonie 2022/2023 Iskra do nowego przystępuje z dużymi nadziejami. Wszystko weryfikować będzie jednak boisko. W zespole zaszło też kilka zmian. Jak wiadomo po odejściu trenera Jarosława Kupisa zmienił się głównodowodzący, którym został Krystian Odrobiński. Także w kadrze zaszły istotne zmiany. Szeregi Iskry opuścili obaj bramkarze Piotr Woźnica (transfer do KS Burza Borowa Wieś) oraz Przemysław Cieśla (obowiązki zawodowe), a także zawodnicy z pola: Wojciech Dragon (MRKS Czechowice-Dziedzice), Paweł Zjawiński (LKS Znicz Jankowice), Jarosław Waleczek (kontuzja), Łukasz Spórna (kontuzja), Daniel Bryczek (szuka klubu), Mateusz Kocima (obowiązki zawodowe), Kacper Zieliński.


Ubytki w kadrze zostały jednak uzupełnione, a wśród nowych twarzy będzie można zobaczyć dwóch bramkarzy: Marcin Kubina (z LKS Drzewiarz Jasienica) oraz Paweł Utrata (powrót z wypożyczenia z Leśnika Kobiór), a także graczy z pola: obrońcy: Szymon Bielusiak (LKS Unia Kosztowy), Łukasz Matera (LKS Unia Kosztowy), pomocnicy: Tomasz Zawadzki (powrót do gry po kontuzji, wcześniej Spójnia Landek), Sebastian Rzepa (LKS Unia Kosztowy), napastnicy: Jakub Rzepa (Piast GOL Bieruń Nowy), Marcin Janosz (LKS Studzienice).

Na dzień startu rozgrywek kadra pierwszej drużyny liczy zatem 24 zawodników:

Bramkarze: Marcin Kubina, Paweł Utrata, Michał Śnieg,

Obrońcy: Szymon Bielusiak, Daniel Gryman, Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Piotr Noga, Adrian Ryguła, Grzegorz Szopa,

Pomocnicy: Daniel Biela, Kamil Bohm, Kamil Komraus, Jan Marks, Łukasz Mąka, Sebastian Rzepa, Łukasz Stryczek, Patryk Zakrzewski, Tomasz Zawadzki, Mateusz Żelazo,

Napastnicy: Michał Grajcarek, Marcin Janosz, Michał Jasiński, Jakub Rzepa.

Pierwszy gwizdek nowego sezonu ligowego nasi zawodnicy usłyszą w sobotę 12 sierpnia o godzinie 17:00 w Bieruniu Nowym, gdzie zmierzą się z beniaminkiem zespołem Piast GOL. Zapowiada się zatem ciekawie.

W sierpniu o ligowe punkty w sumie walczyć będziemy czterokrotnie. Pierwszy raz na Stadionie Miejskim w Pszczynie podopiecznych Krystiana Odrobińskiego będzie można zobaczyć w akcji już w świąteczny wtorek 15 sierpnia o godzinie 13:00 w starciu z BKS Stal Bielsko-Biała. Zapraszamy!

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony