Akademia

I zespół: Nieudany wyjazd

2022-11-06

I zespół: Nieudany wyjazd

Niedzielny, ostatni w tym roku wyjazdowy mecz ligowy nie potoczył się po myśli pszczynian. BKS wykazał zdecydowanie większą determinację i wolę zwycięstwa co przełożyło się na końcowy wynik.

Rozgrywane w Jasienicy spotkanie ułożyło się jednak znakomicie dla naszej drużyny. Już w czwartej minucie gry ładną oskrzydlającą akcję wykończył uderzeniem z pierwszej piłki Gryman i Iskra była na prowadzeniu. Były to jednak miłe złego początki. Choć w kolejnych minutach Iskra próbowała kreować grę, nieco więcej była przy piłce to jednak BKS groźniej atakował. W 20 minucie do rzucie wolnym padło wyrównanie, a po kolejnych dwudziestu minutach gry po szybkiej kontrze bielska Stal była już na prowadzeniu.

Po zmianie stron mecz początkowo był dość wyrównany, a po niespełna godzinie gry podanie z prawego skrzydła Mąki na gola wbiegający w pole karne Dragon. Remis długo się jednak nie utrzymał. Już po czterech minutach gospodarze ponownie byli na prowadzeniu. Co więcej kropkę nad „i” postawił BKS w 77 minucie gry, kiedy to nieatakowany gracz miał sporo czasu aby przymierzyć w okienko sprzed linii pola karnego. Iskra jeszcze próbowała coś zmienić, ale mocno zmotywowani  gracze z Bielska nie dali już sobie zrobić krzywdy.

BKS Stal Bielsko-Biała – MKS Iskra Pszczyna 4:2 (2:1)
bramki: 0:1 Daniel Gryman (4.), 1:1 (20.), 2:1 (41.), 2:2 Wojciech Dragon (61.), 3:2 (65.), 4:2 (77.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Piotr Woźnica, Piotr Maroszek, Paweł Zjawński, Piotr Noga, Łukasz Mąka, Wojciech Dragon, Mateusz Żelazo, Daniel Gryman, Kamil Bohm (46. Michał Grajcarek), Daniel Biela, Adain Ryguła (70. Patryk Zakrzewski),

Już w sobotę 12 listopada ostatni mecz o punkty w roku 2022. Na Stadionie Miejskim w Pszczynie gościć będziemy zespół GTS Bojszowy.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony