Akademia

I zespół: Młodzież blisko pucharu

2024-02-18

W niedzielę w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się XXI Turniej Pszczyńskich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Pszczyny. W organizowanych przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie zmaganiach z bardzo dobrej strony pokazali się nasi seniorzy reprezentowani przez pszczyńską młodzież, którzy swoich pogromców znaleźli dopiero w finale zmagań.

Turniej rozpoczęliśmy od bezbarwnego i bezbramkowego meczu z KS Czarni Piasek. W drugim grupowym meczu emocji nie brakowało. Iskra  trafiła do bramki Wisły Wielkiej w 7 minucie , a na listę strzelców wpisał się Kamil Böhm. Niespełna dwie minuty przed końcową syreną przedłużony rzut karny mieli rywale, ale z 10 metrów nie trafili w bramkę i jednobramkową przewagę udało się dowieźć do końca.
W ostatnim grupowym pojedynku mierzyliśmy się z LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Początkowo przewagę mieli zawodnicy Iskry, ale z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy, ale mimo kilku szans na bramki nikt nie zdołał się wpisać na listę strzelców. Jak się okazało, remis premiował do fazy finałowej obie drużyny.

W półfinałowej rywalizacji z LKS Studzienice Iskra rozegrała swój najlepszy mecz. Wynik już w 20 sekundzie otworzył Robert Sodzawiczny, a niespełna 100 sekund później było już 2:0 po trafieniu Marcina Janosza. Rywale nie zamierzali jednak się poddawać i w 10 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Iskry, którzy wykorzystali otwartą grę rywali i na 3 sekundy przed końcem meczu po szybkiej kontrze wynik spotkania ustalił Robert Sodzawiczny.

W finale turnieju spotkaliśmy się z grupowym rywalem LKS Rudołtowice- Ćwiklice. Nasza młodzież, tym razem zagrała bardziej ofensywnie i fakt ten wykorzystali przeciwnicy, którzy w 5 minucie objęli prowadzenie. Próba gonienia wyniku zakończyła się utratą drugiego gola. W końcowych fragmentach meczu rywale nieco się cofnęli licząc na korzystne utrzymanie wyniku. Dwubramkową przewagę naszym zawodnikom udało się zmniejszyć do jednego trafienia, ale dopiero 16 sekund przed końcową syreną, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Robert Sodzawiczny. Kilkanaście sekund jakie pozostały nie wystarczyły na zmianę rozstrzygnięcia i to zespół LKS Rudołtowice-Ćwiklice finalnie sięgnął po Puchar Burmistrza Pszczyny.

Najniższe miejsce na podium zajęli zawodnicy ze Studzionki, którzy w małym finale pokonali LKS Studzienice.