Akademia

I zespół: Miłe złego początki

2020-08-10

I zespół: Miłe złego początki

Dwie różne odsłony oglądaliśmy w sobotę. W pierwszej dominowali goście, w drugiej więcej szans miała Iskra, ale zarówno pierwszą jak i drugą część potyczki wygrali gracze z Czańca.

Czaniec skuteczniejszy w Górze. Gdyby tylko Iskra wykorzystała swoje znakomite sytuacje w drugiej odsłonie wynik mógł być nieco inny. W pierwszych 45 minutach na boisku niepodzielnie panował zespół Czańca. Mimo to jedna z nielicznych w tym fragmencie gry ofensywnych akcji pszczynian przyniosła mu prowadzenie. Dwójkową akcję Pruska z Zawadzkim sfinalizował ten drugi. Korzystnego wyniku niestety nie udało się dowieźć do przerwy. Goście mieli przewagę i z kilku dobrych okazji wykorzystali dwa błędy graczy Iskry.

Po zmianie stron Iskra przypuściła atak na bramkę Czańca, ale umiejętnie, a czasem szczęśliwie (poprzeczka po uderzeniu Cempura) udawało się bronić skromnej zaliczki. Dla odmiany w tej części gry gracze gości ograniczali się do nielicznych wypadów pod bramkę Chmiela, ale przy skutecznej grze to wystarczyło aby podwyższyć wynik. Stało się to po ponad godzinie gry, kiedy Czaniec zamienił na bramkę rzut karny. Iskra do końca walczyła o bramkę, ale zarówno Prusek jak i Rakowski nie potrafili ulokować futbolówki w siatce. Sztuka ta udała się zaś jeszcze raz gościom, którzy w 71 minucie gry ustalili wynik końcowy.

MKS Iskra Pszczyna - LKS Czaniec 1:4 (1:2)
bramki: 1:0 Tomasz Zawadzki (22.), 1:1 (30.), 1:2 (44.), 1:3 (61. - karny), 1:4 (71.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Dominik Chmiel, Piotr Noga, Paweł Zjawiński (69. Mateusz Żelazo), Mateusz Pławecki, Kamil Kułagowski, Tomasz Zawadzki, Sebastian Smolarz (81. Andrzej Żur), Kamil Komraus, Łukasz Mąka (65. Patryk Tatarczuch), Michał Prusek, Tomasz Cempura (65. Radosław Rakowski).

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony