Akademia

I zespół: Lepsi na wodzie

2023-09-23

Opady deszczu sprawiły, że mecz 8 kolejki  na Stadionie Miejskim obywał się w trudnych warunkach. W meczu „na wodzie” lepiej czuli się podopieczni Krystiana Odrobińckiego, którzy zdominowali pierwsze 45 minut, ale swoją przewagę udało się udokumentować dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony. Prowadzenie miejscowym  dało uderzenie z 17 metrów Sebasitana Rzepy, które „ściągnęło pajęczynę” z bramki gości. Po bramce Iskra nie zwalniała tempa i poszła za ciosem, dzięki czemu uderzenie Zawadzkiego (po rykoszecie obrońcy) znalazło drogę do bramki JUWe po raz drugi. Tuż przed przerwą najlepszą okazję na bramkę mieli goście. Zagrana przez Komrausa piłka zatrzymała się na wodzie, przejęli  ją gracze JUWe, dalekim wyjściem sytuację ratował Kubina, ale nie zdołał wybić piłki, dopiero uderzenie zmierzające pod poprzeczkę bramki ofiarną interwencją głową zdołał wybić Bielusiak.

Pierwsze minuty po zmianie stron nie zapowiadały zmiany obrazu gry, aż do 53 minuty gry. Wówczas zbyt lekko zagrana piłka przez defensorów zatrzymała się w kałuży, a próbujący interweniować Kubina zahaczył rywala i sędzia wskazał na 11 metr. Choć intencję strzelca wyczuł bramkarz iskry, to uderzenie było na tyle precyzyjne, że znalazło drogę do siarki. Od tej pory to goście przejęli inicjatywę. Iskra przeprowadziła dwa-trzy szybkie ataki, po których powinna rozstrzygnąć losy meczu, ale zarówno Zawadzki jak i Zakrzewski czy Böhm nie zdołali pokonać bramkarza z Jaroszowic. Goście do końca walczyli o punkt, a najbliżej celu było w 75 minucie, kiedy to po uderzeniu głową futbolówka minimalnie  minęła słupek. Ostatecznie korzystny wynik gospodarze dowieźli do końca.

MKS Iskra Pszczyna – OKS JUWe Jaroszowice 2:1 (2:0)
bramki: 1:0 Sebastian rzepa (33.), 2:0 Tomasz Zawadzki (38.), 2:1 (53. – rzut karny)