Akademia

I zespół: Kanonada w Zabrzegu

2023-11-05

I zespół: Kanonada w Zabrzegu

Kibice, którzy w sobotnie przedpołudnie pojawili się na trybunach Stadionu w Zabrzegu nie mogli narzekać na nudę. W niedzielnej rywalizacji Sokoła Zabrzeg z Iskrą padło bowiem aż 10 bramek. Walcząca o ligowe podium Iskra zdominowała swojego rywali zdobywając cztery razy więcej bramek.

Opady deszczu sprawiły, że boisko było bardzo grząskie i trudno było o płynne akcje. Mimo tych nieprzyjaznych warunków to gościom udało się przejąć inicjatywę gry. Od pierwszych minut sporo działo się pod bramką Sokoła. Na pierwszego gola przyszło poczekać do 15 minuty, kiedy to po zagraniu Jakuba Rzepy w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Zawadzki i płaskim uderzeniem dał prowadzenie. Dziesięć minut później wynik podwyższył Jakub Rzepa uderzeniem głową po zagraniu brata Sebastiana. Na kolejne dwa trafienia przyszło nam poczekać do ostatnich minut pierwszej odsłony. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Zawadzki, który tym razem wykorzystał dogrania Grymana, a chwilę po tym akcję braci Rzepów sfinalizował Sebastian.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola dla gospodarzy, kiedy to uderzenie z 25 metrów zaskoczyło Pawła Utratę. Strata gola nie wpłynęła negatywnie na grę Iskry. Już w 58 minucie wynik podwyższył Michał Grajcarek, a po kolejnych 10 minutach w notatniku sędziego wylądował Marcin Janosz, który sfinalizował akcję Mąka-Grajcarek. Niespełna 10 minut przed końcem swoje trafienie miał także Zakrzewski, który uderzeniem pod porzeczkę zamienił dogranie Stryczka. W końcówce meczu dali o sobie znać jeszcze raz gracze Sokoła, którzy tym razem trafili do siatki po rzucie wolnym. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Iskry, bowiem w 88 minucie gry wynik meczu ustalił Grajcarek, który postawił pieczęć na akcji Zakrzewskiego z Janoszem.

Sytuacji bramkowych było znacznie więcej i gdyby tylko była lepsza skuteczność wynik byłby zdecydowanie wyższy.

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina (46. Paweł Utrata), Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Piotr Noga, Tomasz Zawadzki (61. Patryk Zakrzewski), Mateusz Żelazo, Kamil Komraus (46. Łukasz Mąka), Kamil Böhm (46. Michał Grajcarek), Jakub Rzepa (61. Marcin Janosz), Daniel Gryman, Sebastian Rzepa (70. Łukasz Stryczek),

LKS Sokół Zabrzeg – MKS Iskra Pszczyna 2:8 (0:4)
bramki: 0:1 Tomasz Zawadzki (15.), 0:2 Jakub Rzepa (25.), 0:3 Tomasz Zawadzki (38.), 0:4 Sebastian Rzepa (42.), 1:4 (51.), 1:5 Michał Garajcarek (58.), 1:6 Marcin Janosz (70.), 1:7 Patryk Zakrzewski (80.), 2:7 (87.), 2:8 Michał Grajcarek (88.)

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony