Akademia

I zespół: Gdzieś to już było...

2023-09-30

I zespół: Gdzieś to już było...

Już przed starciem dziewiątej serii gier było wiadome, że zawodników Iskry czeka trudna przeprawa. Pamiętni wydarzeń w maju na bosku w Bronowie, gdzie gospodarze wykorzystali w pełni atut swojego boiska. Co prawda rywal w tym sezonie ma kłopoty z regularnym punktowaniem, ale w piłkę grać na pewno potrafi i kiedyś też musi się przełamać.

Początek meczu mógł przynieść prowadzenie Iskrze. Piłka trafiła na piąty metr do Daniela Bieli, który miał praktycznie pustą bramkę, ale źle trafił w piłkę i ta nie trafiła do sieci. Chwilę później oglądaliśmy ładnie uderzał Matera, ale tym razem świetnie interweniował bramkarz Rotuza. W odpowiedzi dobrą wrzutkę w pole karne Iskry skutecznie wybił Kubina, a po kilku minutach z pomocą przyszła mu poprzeczka.  Z każdą kolejną minutą mecz się wyrównywał i więcej było w nim walki niż piłkarskiego widowiska. Płynnej gry obu drużynom nie ułatwiało także grzęskie boisko. Przełamanie nadeszło dopiero w 41 minucie gry. Piłkę na własnej połowie przejęli gracze z Rotuza i uruchomili szybki atak, który sfinalizowali sytuacją sam na sam i pewnym uderzeniem obok słupka.

iskra odważniej do ataków ruszyła po przerwie. W 48 minucie gry rzut wykonywał  Sebastian Rzepa lot piłki głową przedłużył Łukasz Mąka a ta trafiła do niepilnowanego Piotra Nogi, który pewnym uderzeniem z 7 metrów doprowadził do wyrównania. Chwilę później mogło być 1:2, ale szarżującego Jakuba Rzepę w ostatniej chwili zatrzymali obrońcy. Gospodarze swoje okazje mieli głównie po stałych fragmentach gry. W Iskrze zaś próbę zmiany wyniku podejmował także Zawadzki, Mąka czy Janosz, ale bezskutecznie. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.  Wówczas w pole karne futbolówkę dostarczył Sebastian Rzepa, a ta trafiła do Jakuba, który uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy ustalając wynik meczu.

KS Rotuz Bronów – MKS Iskra Pszczyna 1:2 (1:0)
bramki: 1:0 (41.), 1:1 Piotr Noga (48.), 1:2 Jakub Rzepa (90.+3.,)

MKS iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Piotr Noga, Adrian Ryguła, Daniel biela (46. Marcin janosz),Mateusz Żelazo, Kamil Komraus (46. Jakub Rzapa), Sebastian Rzepa, Łukasz Mąka, Tomasz Zawadzki (87. Patryk Zakrzewski)

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony