Akademia

I zespół: Bez pomysłu

2023-10-07

I zespół: Bez pomysłu

W sobotnie popołudnie podopiecznym Krystiana Odrobińskiego nie wychodziło zupełnie nic, a na pewno niezbyt wiele. Gospodarze zagrali za to swoje i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Iskra zaś po raz drugi wraca do Pszczyny bez punktów.

Mecz od początku się nie układał. Choć Iskra próbowała przejąć inicjatywę, grała niedokładnie, a akcje zupełnie się nie kleiły. Jeżeli już udało się dotrzeć w okolice pola karnego to uderzenia mijały cel w bezpiecznej odległości. Bardziej konkretni w swoich poczynaniach byli gospodarze, ale pierwszą bramkę zdobyli po prezencie. Źle wycofana do bramkarza przez defensorów futbolówka trafiła pod nogi rywali, którzy zamienili ją na bramkę.
Goście z Pszczyny próbowali odpowiedzieć, ale ich grę dobrze czytali miejscowi i nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł. Kiedy wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się skromną zaliczką ZETki, Ci przeprowadzili szybką kontrę zakończoną wrzutką w pole karne, a uderzenie głową podwoiło ich stan posiadania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Iskra „chciała”, ale niewiele potrafiła zdziałać. Im dłużej zaś trafił mecz tym goście bardziej się odkrywali, a zespół z Tychów próbował „zabić” mecz i przyznać trzeba, że był bliski podwyższenia wyniku. Dwukrotnie przed utratą bramki Iskrę ratował Bielusiak wybijając piłkę z pustej już bramki. Swoje umiejętności musiał pokazać także Kubina. Szczęście uśmiechnęło się do Iskry, ale dopiero w 86 minucie gry. Wówczas pressing Janosza na bramkarzu spowodował, że ten wybijając piłkę trafił w napastnika Iskry i choć w pierwszej chwili futbolówka zatrzymała się na słupku, to dobitka głową była już skuteczna. Gol sprawił, że w końcówce meczu były jeszcze emocje. Kilkadziesiąt sekund później piłka drugi raz wylądowała w sieci ZETki, ale tym razem arbiter odgwizdał spalonego. Zryw w końcówce tym razem nie dał punktów, ale obiektywnie trzeba przyznać, że swoją grą Iskra tym razem na takowe nie zasłużyła.

OKS ZET Tychy – MKS Iskra Pszczyna 2:1 (2:0)
1:0 (15.), 2:0 (45.), 2:1 Marcin Janosz (86.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Arian Ryguła, Piotr Maroszek, Szymon Bielusiak, Łukasz Matera, Sebastian Rzepa, Kamil Komraus (58. Marcin Janosz), Mateusz Żelazo (58. Kamil Böhm), Łukasz Mąka, Tomasz Zawadzki (58. Patryk Zakrzewski), Jakub Rzepa.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony