Akademia

I zespół: Mocne zakończenie

2023-11-11

I zespół:  Mocne zakończenie

W świąteczną sobotę na Stadionie Miejskim w Pszczynie ligowe rozgrywki w roku 2023 zakończyli zawodnicy Iskry Pszczyna. Do Pszczyny zawitali zawodnicy z LKSu Studzionka.

Beniaminek klasy okręgowej póki co zbiera frycowe, ale derbowe pojedynki często mają różne oblicza. Początek meczu nie zapowiadał, że będziemy świadkami jednostronnego widowiska. Co prawda po kwadransie najpierw po trafieniu Matery po rzucie rożnym, a następnie Sebastian Rzepy, który wykończył akcję Zawadzki – Jakub Rzepa to gospodarze prowadzili dwoma trafieniami, jednak po dobrze rozegranej akcji w 21 minucie gry Studzionka złapała kontakt. Jak się okazało był to tylko chwilowy zryw gości. Od 24 minuty trafiali już tylko gospodarze. Najpierw trafił z głowy Jakub Rzepa wykorzystując dogranie brata Sebastiana, a chwilę później najlepszy strzelec Iskry  podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny po faulu na Tomaszu Zawadzkim. Wynik do przerwy ustalił Sebastian Rzepa uderzeniem z siódmego metra pola karnego.

Po przerwie obie drużyny nie forsowały tempa. Mecz rozkręcił się jednak ponownie 25 minut przed końcowym gwizdkiem. Dokładnie w 63 minucie gry hattrica ustrzelił Jakub Rzepa po dograniu głową Kamila Komrausa. Na 7:1 podwyższył  Piotr Noga, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. W ostatnich 10 minutach padły jeszcze trzy gole. Swojego hattrica skompletował Sebastian Rzepa, następnie po indywidualnej akcję na listę strzelców wpisał się Szymon Bielusiak, a strzeleckie popisy zawodników Iskry zakończył Piotr Noga, ponownie finalizując rzut rożny.

Tak wysokiej wygnanej na koniec piłkarskiej jesieni chyba nikt się nie spodziewał. Iskra ukończyła pierwszą rundę ligowych zmagań na najniższym stopniu podium.

MKS Iskra Pszczyna – LKS Studzionka 10:1 (5:1)
bramki: 1:0 Łukasz Matera (11.), 2:0 Sebastian Rzepa (17.), 2:1 (21.), 3:1 Jakub Rzepa (24.), 4:1 Jakub Rzepa (28. – rzut karny), 5:1 Sebastian Rzepa (44.), 6:1 Jakub Rzepa (63.), 7:1 Piotr Noga (71.), 8:1 Sebastian Rzepa (84.), 9:1 Szymon Bielusiak (86.), 10:1 Piotr Noga (89.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Piotr Noga, Daniel Gryman (46. Adrian Ryguła), Łukasz Mąka (46. Kamil Böhm), Tomasz Zawadzki (46. Szymon Bielusiak), Mateusz Żelazo (73. Patryk Zakrzewski), Kamil Komraus (64. Michał Grajcarek), Jakub Rzepa (64. Marcin Janosz), Sebasitan Rzepa

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony