Akademia

Zmarł Stanisław Dragon

2022-09-19

Zmarł Stanisław Dragon

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w sobotę 17 września w wieku 85 lat zmarł Stanisław Dragon, wieloletni kierownik sekcji i drużyny pszczyńskiej Iskry, a także zasłużony działacz Podokręgów Bielsko-Biała i Tychy.

Urodzony w 1937 roku Stanisław Dragon w wieku 20 lat został kierownikiem drugiej drużyny seniorów w pszczyńskiej Sparcie (pod taką nazwą występowała wówczas Iskra). Potem był kierownikiem pierwszego zespołu, a następnie całej sekcji piłki nożnej, a także sekretarzem klubu.
Od połowy lat 60-tych jako jedyny przedstawiciel powiatu pszczyńskiego był członkiem Wydziału Gier i Dyscypliny Podokręgu Bielsko-Biała, a późnej także jego sekretarzem. Po zmianach administracyjnych w Polsce w 1975 roku kluby z naszego powiatu przeszły do nowo utworzonego Podokręgu Tychy, powstałego rok później. Stanisław Dragon był jednym z założycieli i organizatorów nowego podokręgu. Przez 20 lat, aż do 1995 roku był sekretarzem i przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny, pełnił także funkcję wiceprezesa Podokręgu. Za swoją działalność wyróżniony został wieloma odznaczeniami i medalami związkowymi, w tym najważniejszym - złotym medalem za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej.  

Sprawami pszczyńskiej Iskry interesował się do końca swoich dni, a kiedy jeszcze zdrowie pozwalało chodził na mecze nie tylko pierwszej drużyny, ale także drużyny rezerw czy juniorów, rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Pszczynie. Mocno wspierał także na piłkarskiej drodze swoich wnuków Mateusza i Wojtka, który od niedawna znowu jest zawodnikiem Iskry.

Panie Stanisławie dziękujemy za wszystko co zrobiłeś dla rozwoju pszczyńskiej piłki. Spoczywaj w pokoju.

Rodzinie oraz najbliższym w imieniu całej społeczności Miejskiego Klubu Sportowego Iskra Pszczyna składamy szczere kondolencje.

Uroczystości pogrzebowe śp Stanisława Dragona odbędą się w czwartek 22 września o godz. 13:00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu Wszystkich Świętych w Pszczynie.

 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy