Akademia

I zespół: Złe miłego początku

2023-04-15

Fatalnie rozpoczęło się sobotnie spotkanie 20 kolejki klasy okręgowej dla drużyny z Pszczyny. Gospodarzom z Dankowic wystarczyły dwa dobre ataki by w szóstej minucie gry prowadzić 2:0. Kolejne minuty także lepiej układały się dla miejscowych, którzy dwukrotnie mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku. Iskra niby dłużej utrzymywała się przy piłce, ale w jej akcjach brakowało konkretów. Jeden celny strzał na bramkę drużyny z Dankowic w ciągu 40 minut nie zapowiadał nic dobrego. Przełamanie nadeszło tuż przed przerwą, kiedy to na linii pola karnego przytomnie zachował się Biela, który spokojnie opanował piłkę i mierzonym strzałem przy słupku zdobył gola kontaktowego.

W drugie 45 minut odważnie weszli gospodarze, którzy bliscy byli podwyższenia prowadzenia, ale dwukrotnie obronną ręką wychodził Woźnica wraz z pomocą obrońców. Z każdą upływającą minutą groźniej atakowali jednak zawodnicy Iskry. Gospodarze skutecznie i szczęśliwie (dwukrotnie z linii piłkę wybijali obrońcy) bronili się do 72 minuty. Wówczas centro-strzał Mąki odbił bramkarz dankowickiej jedenastki, a na 20 metrze na piłkę czekał już Dragon, który technicznym uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Końcówka spotkania zdecydownie należała już do gości. Na niespełna 180 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry pełniący obowiązki kapitana Mateusz Żelazo po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się w polu karnym i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Gospodarze jeszcze próbowali wrócić do gry, ale otwartą grę wykorzystali zawodnicy Iskry. Już w doliczonym czasie gry po raz drugi trafił Wojciech Dragon, a kiedy wszyscy myśleli już o końcowym gwizdku wynik meczu ustalił Michał Gracarek.

Brawo za charakter i odwrócenie losów meczu.

LKS Pasjonat Dankowice – MKS Iskra Pszczyna 2:5 (2:1)
bramki: 1:0 (2.), 2:0 (6. – samobójcza), 2:1 Daniel Biela (43.), 2:2 Wojciech Dragon (72.), 2:3 Mateusz Żelazo (87.), 2:4 Wojciech Dragon (90.+1.), 2:5 Michał Grajcarek (90.+3.)

Piotr Woźnica, Wojciech Dragon, Mateusz Żelazo, Kamil Komraus (46. Michał Grajcarek), Patryk Zakrzewski, Daniel Gryman, Jarosław Waleczek, Kamil Böhm (46. Łukasz Mąka), Daniel Biela, Adrian Ryguła (65. Piotr Maroszek), Łukasz Spórna (46. Piotr Noga),