Akademia

I zespół: Wyjazdowe zwycięstwo po hattricku

2022-09-25

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2022/2023 zanotowali seniorzy. W sobotnie południe na boisku w Tychach podopieczni Jarosława Kupisa sięgnęli po komplet punktów po hattricku Łukasza Mąki.

Strzelanie Iskra rozpoczęła już w 6 minucie gry, kiedy to prawą stroną boiska przedarł się Mąka i uderzył po krótkim rogu bramki rywala, a piłka zanim wpadła do siatki odbiła się jeszcze od obrońcy. Szybkie prowadzenie nieco uśpiło czujność zawodników Iskry i po siedmiu minutach padło wyrównanie. Łatwa strata w środku pola i szybko rozegrana piłka trafiła w pole karne, gdzie zawodnik gospodarzy wślizgiem wpakował ją do bramki. Iskra starała się prowadzić grę i dłużej utrzymywała się przy piłce i częściej była pod bramką rywali. W 20 minucie padła kolejna bramka, ale strzelający Kamil Bohm przyjmując piłkę pomógł sobie ręką i sędzia gola nie uznał. Co się jednak odwlecze… po dwóch kwadransach gry rzut rożny egzekwował Bohm, piłka trafiła na 6 metr i dość szczęśliwie odbiła się od pleców Mąki i tuż przy słupku wpadła do bramki.

Skromne prowadzenie Iskry utrzymało się do 61 minuty, wówczas w polu karnym z piłka znowu znalazł się Mąka i pewnym uderzeniem skompletował hattricka. Wydawało się, że goście z Pszczyny kontrolują boiskowe wydarzenia aż do 90 minuty gry. Wówczas łatwa strata we własnym polu karnym zaowocowała golem kontaktowym i doliczony czas gry był bardzo emocjonujący. Gospodarze, próbowali zdobyć gola wyrównującego, ale defensywa Iskry nie dała się już zaskoczyć.

OKS JUW-e Jaroszowice – MKS Iskra Pszczyna 2:3 (1:2)
bramki: 0:1 Łukasz Mąka (6.), 1:1 (13.), 1:2 Łukasz Mąka (31.), 1:3 Łukasz Mąka (61.), 2:3 (90.)

Przemysław Cieśla, Piotr Maroszek, Paweł Zjawiński, Piotr Noga, Łukasz Mąka, Wojciech Dragon (73. Kacper Zieliński), Mateusz Żelazo (85. Daniel Biela), Kamil Komraus, Patryk Zakrzewski, Szymon Kondziołka (90+1. Adrian Ryguła), Kamil Bohm (46. Michał Grajcarek),

Już w środę w Pszczynie półfinał Pucharu Polski Podokręgu Tychy. Iskra zmierzy się z czwartoligowymi rezerwami GKSu Tychy. Początek meczu w środę 28.09. o godz. 16:30.