Akademia

I zespół: Tuż za podium na turnieju

2022-02-07

I zespół: Tuż za podium na turnieju
W niedzielę seniorzy wzięli udział w halowym Turnieju Pszczyńskich Drużyn o Puchar Burmistrza. Trener Jarosław Kupis zabrał na turniej solidną „12” zawodników dla których zmagania miały być dodatkową jednostką treningową.
Iskra przez fazę grupową przeszłą jak burza, pewnie wygrywając wszystkie mecze kolejno z Wisła Małą (4:1), Studzionką (2:0) oraz Jankowicami (3:0).
„Armaty” zacięły się w najważniejszym momencie fazy pucharowej. Najpierw w półfinałowym starciu z LKS Rudołtowice-Ćwiklice szybko zdobyta bramka przez rywali sprawiła, że trzeba było odrabiać straty i nasi zawodnicy długo szukali sposobu na sforsowanie zasieków dobrze broniących się rywali. Ostatecznie udało się doprowadzić do remisu, ale w rzutach karnych skuteczniejsi byli rywale.
 
Nieco inny scenariusz miał  mecz o trzecie miejsce. Tutaj Iskra szybko objęła prowadzenie, ale cały czas próbowała grać ofensywnie i rywale doprowadzili do wyrównania. Mimo wielu szans do końca meczu wynik nie uległ zmianie i ponownie zarządzono konkurs rzutów karnych. W tych to ponownie rywale wykazali się 100% skutecznością.
 
Ostatecznie Iskra zmagania zakończyła tuż za podium, a na pocieszenie najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomasz Leszczyński.
 
MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Wojciech Morkisz, Ivan Koval, Kamil Komrus, Michał Klim, Łukasz Mąka, Piotr Noga, Adrian Ryguła, Jarosław Waleczek, Dawid Szromek, Kacper Zieliński, Tomasz Leszczyński, Zawodnik testowany

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora turieju MORiS Pszczyna

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy