Akademia

I zespół: Świątecznie w Bielsku

2022-04-02

I zespół: Świątecznie w Bielsku

Sobotnia pogoda przypominała bardziej klimat świąt… Bożego Narodzenia. Nie może zatem dziwić, że zawodnicy pszczyńskiej Iskry też poczuli świąteczny klimat i… rozdali rywalom prezenty. Zdecydowanie zbyt prosto tracą nasi bramki, a ich strzelania przychodzi naszym zawodnikom bardzo ciężko.

Przez pierwsze 20 minut mecz był dość wyrównany. Obie ekipy próbowały znaleźć słabe punkty w defensywie rywala. Po niespełna dwóch kwadransach sztuka ta udała się gospodarzom, prostopadła piłka przeszyła linię defensywną i trafiła do napastnika z Bielska, który będąc oko w oko z Tkaczem nie pomylił się. W odpowiedzi z dystansu uderzył Komraus, ale piłka uderzyła w słupek i przedefilowała wzdłuż linii bramkowej i opuściła boisko. Iskra dążyła do wyrównania a nadziała się na akcję bielskiej Stali. Długa piłka zaskoczyła defensorów i bramkarza, który opuścił swoją świątynie próbując wybić piłkę, ale ubiegł go napastnik BKSu i podwyższył prowadzenie.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga zawodników Iskry, którzy prowadzili grę próbując odrobić straty. Strzały mijały jednak twierdzę gospodarzy aż do 62 minuty, kiedy to z prawej strony indywidualną akcja popisał się Mąka zagrał w pole karne i tam uderzenie Komrausa zdołał odbić bramkarz, ale wobec dobitki Leszczyńskiego był już bezradny. BKS w tym fragmencie gry atakował, rzadziej ale robił to konkretnie. Na kwadrans przed końcem bardzo dobrą interwencją popisał się Tkacz parując futbolówkę na słupek. Iskra wciąż była zatem w grze, ale brakowało konkretów i szczęścia w ataku. To było za to przy miejscowych. Kiedy zbliżała się 90 minuta gry niezdecydowanie w defensywie ponownie wykorzystali bracze z Bielska, którzy niemal skopiowali bramkę nr 2. Gol ten ostatecznie rozstrzygnął losy zimowego pojedynku.

BKS Stal Bielsko-Biała – MKS Iskra Pszczyna 3:1 (2:0)
bramki: 1:0 (26.), 2:0 (40.), 2:1 Tomasz Leszczyński (62.), 3:1 (89.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Mateusz Tkacz, Jarosław Waleczek (46. Adrian Ryguła), Paweł Zjawiński, Piotr Noga, Mateusz Żelazo, Kamil Komraus, Daniel Bryczek, Patryk Kryger, Łukasz Mąka, Szymon Kondziołka (46. Kacper Zieliński), Tomasz Leszczyński (67. Paweł Wandzel),

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy