Akademia

I zespół: Seniorzy z nowym trenerem

2022-01-05

I zespół: Seniorzy z nowym trenerem

Po ostatnim ligowym meczu z prowadzenia pierwszej drużyny zrezygnował Jan Wleciałowski. Po krótkim okresie poszukiwań, Zarząd klubu przedstawił nazwisko nowego szkoleniowca pszczynian. Miejsce na ławce rezerwowych dotychczasowego trenera zajmnie 40-letni Jarosław Kupis, legitumujący się licencją UEFA A.

Nowy trener Iskry swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w Górniku Czerwionka. Następnie grał w Concordii Knurów, z którą wywalczył awans do III ligi. Kolejnymi klubami były Miedź Legnica, drugoligowy wówczas Piast Gliwice, czy wreszcie Polonia Bytom, z którą świętował awans do Ekstraklasy. Grał też między innymi w trzecioligowej Walce Makoszowy czy Decorze Bełk.

Jarosław Kupis przygodę trenerską rozpoczął z kolei w swoim rodzinnym mieście, obejmując grupy młodzieżowe MKS MOSiR Czerwionka-Leszczyny. Następnie podjął pracę w juniorskim zespole Piasta Gliwice, po czym rozpoczęła się praca z seniorami. Krótko w Górniku Czerwionka, a następnie jako grający szkoleniowiec w Fortunie Wyry.

Największe doświadczenie i jednocześnie sukcesy w roli szkoleniowca w seniorskiej piłce Jarosław Kupis zdobył w Decorze Bełk, gdzie pracował w latach 2016-2019. W kolejnym sezonie pracował w IV ligowym Beskidzie Skoczów, a od czerwca 2020 do grudnia 2021 był szkoleniowcem MRKSu Czechowice-Dziedzice.

Nowy trener po raz pierwszy z zawodnikami Iskry spotka się na zajęciach 18 stycznia, kiedy to rozpoczną się przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Na pewno pojawią się w drużynie także nowe twarze, a o ich przydatności do gry w barwach Iskry będzie się można przekonać w czasie zaplanowanych gier kontrolnych:

29.01. Burza Borowa Wieś (Pszczyna boisko Piast)
5.02. Sarmacja Będzin  (Pszczyna boisko Piast)
6.02 Turniej Halowy Pszczyńskich Drużyn o Puchar Burmistrza (hala POSiR)
12.02. Śląsk Świętochłowice  (Pszczyna boisko Piast)
19.02 LKS II Goczałkowice  (Pszczyna boisko Piast)
26.02 Slavia Ruda Śląska (w Nowy Bytom)
5.03 Fablok Chrzanów 11.00  (Pszczyna boisko Piast)
9.03 Sparta Katowice 18.00 (wyjazd)
12.03 Orzeł Miedary 11.00 (miejsce do ustalenia)

Witamy na pokładzie nowego szkoleniowca i życzymy powodzenia w pracy w Pszczynie.

Jednocześnie dotychczasowemu trenerowi Janowi Wleciałowskiemu w imieniu wszystkich kibiców, zawodników, oraz kierownictwa naszego klubu pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za włożony trud i zaangażowanie podczas pracy w Miejskim Klubie Sportowym Iskra Pszczyna, życząc jednocześnie powodzenia i samych sukcesów w dalszej przygodzie trenerskiej. Dziękujemy!

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy