Akademia

I zespół: Ruszyła sparingowa karuzela

2022-01-29

I zespół: Ruszyła sparingowa karuzela

W sobotnie przedpołudnie na boisku Piast w Pszczynie pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Jarosława Kupisa rozegrali seniorzy naszego klubu, którzy zmierzyli się przedstawicielem bytomsko-zabrzańskiej klasy okręgowej Burzą Borowa Wieś.

Choć oba zespoły nie wystąpiły  w swoich optymalnych składach (choroby, kontuzje) byliśmy świadkami całkiem dobrego meczu. Pierwsza odsłona z lekką przewaga gospodarzy, która została udokumentowana bramką w 18 minucie. Komraus zagrał w uliczkę do testowanego zawodnika, a ten minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. Jak się okazało była to jedyna bramka w tym meczu. Nie oznacza to wcale, że było nudno. Ba ciekawych akcji i sytuacji było przynajmniej kilka. Wystarczy wspomnieć po dwie sytuacje sam na sam Łukasza Mąki oraz kolejne dwie okazje testowanego gracza, jednak z tych pojedynków górą wychodził bramkarz gości.

Przyjezdni lepiej zaprezentowali się w drugiej odsłonie meczu i kilka razy bliscy byli wyrównania, ale poprawnie funkcjonowała defensywa i Kowal w bramce nie dał się zaskoczyć.
Cieszy skuteczna gra w tyłach, ale to dopiero początek przygotowań i na pewno jest jeszcze sporo do poprawy.

MKS Iskra Pszczyna – KS Burza Borowa Wieś 1:0 (1:0)
bramka: Zawodnik testowany 18.

MKS Iskra Pszczya zagrał w składzie:
Kowal, Waleczek, Zawodnik testowany (1), Ryguła, Żelazo (65. Bohm), Komraus (46. Zjawiński), Kryger, Szromek (65. Komraus), Mąka, Bohm (46. Bała), Zawodnik testowany (2).

W przyszły weekend w sobotę sparing z Sarmacją Będzin, zaś w niedzielę turniej halowy o Puchar Burmistrza Pszczyny na hali POSiR.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy