Akademia

I zespół: Postawili się liderowi

2022-05-14

I zespół: Postawili się liderowi

Gdyby przydzielano punkty za styl porażki, Iskra z Wilkowic na pewno nie wracałaby z pustymi rękami. W pierwszej części meczu gospodarze mieli dwie-trzy dobre sytuacje bramkowe, ale wynikły one przede wszystkim z prostych błędów graczy z Pszczyny. Iskra jednak nie ograniczała się tylko do defensywy, tyle że uderzenia na bramkę rywala były niecelne. Najbliżej szczęścia był tuż przed przerwą Mąka, który oddał z 20 metrów strzał, który minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką.

Bardzo odważnie Iskra rozpoczęła drugą część gry i to zawodnicy z Pszczyny mogli objąć w tym meczu prowadzenie. Świetną okazję zmarnował jednak Mąka, który z bliskiej odległości nie zdołał oddać celnego strzału na pustą już bramkę gospodarzy. Chwilę później jego uderzenie z dystansu minimalnie przeleciało obok słupka.
Gracze z Wilkowic wyczekali na swoją okazję. W 53 minucie gry przeprowadzili pierwszy po zmianie stron atak, który od razu okazał się skuteczny. Prawą strona boiska uciekł gracz miejscowych zagrał na piąty metr, a tam nieco szczęśliwie po rękach Woźnicy do siatki piłkę skierował najstarszy gracz z pola Daniel Kasprzycki. Utrata gola nie podłamała jednak naszych zawodników, którzy ambitnie ruszyli do odrobienia strat. Co ciekawe najlepsze okazje do wyrównania miał z kolei najmłodszy na placu gry Kamil Böhm. Najpierw w 72 minucie w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę ponad bramką, a w 88 minucie nie zdołał skierować piłki do pustej już bramki zagranej przez Łukasza Mąkę wzdłuż linii bramkowej.

Spora ilość sytuacji pod bramką Wilkowic w meczu wynikała z ambitnego, odważnego i ofensywnego stylu gry. Im dłużej trwał mecz, tym nasi gracze bardziej ryzykowali co sprawiło, że gospodarze mogli, a nawet powinni zamknąć mecz. Dwa razy z opresji obronną ręką wyszedł jednak Piotr Woźnica, a raz kontra czterech na dwóch zakończyła się bardzo niecelnym uderzeniem. Na boisku lidera nasza drużyna zagrała bardzo dobry mecz i wielka szkoda, że nie przełożyło się to na zdobycz punktową.

GLKS Wilkowice – MKS Iskra Pszczyna 1:0 (0:0)
bramki: 1:0 (53.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Piotr Woźnica, Jarosław Waleczek (32. Patryk Kryger), Paweł Zjawiński, Piotr Noga, Adrian Ryguła, Mateusz Żelazo, Daniel Bryczek, Paweł Wandzel (56. Kamil Komraus), Dawid Szromek, Kacper Zieliński (41. Łukasz Mąka), Kamil Böhm,

 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy