Akademia

I zespół: Nowy lider

2022-06-04

I zespół: Nowy lider

W sobotnie popołudnie w Lędzinach seniorzy zmierzyli się z obecnym wiceliderem. Zwycięstwo gospodarzy przy wpadce drużyny z Wilkowic sprawiło, że to zespół MKSu Lędziny na dwie kolejki przed końcem sezonu objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Iskra rozpoczęła mecz mocnym akcentem. W pierwszych minutach zawodnicy z Pszczyny wykreowali dwie dobre akcje, ale Mąka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a Zieliński nie trafił w bramkę. Gospodarzom wystarczyła jedna akcja by objąć prowadzenie. Uderzenie z lewej strony po krótki słupku po rękach Woźnicy wpadło do bramki. Lędzinianie grali swoje i po niespełna półgodzinie gry prowadzili już dwoma trafieniami. Iskra nie zamierzała się jednak poddawać i jeszcze przed przerwą złapała kontakt po trafieniu Szymona Kondziołki, który po rzucie z autu trafił z 13 metrów.

Ofensywnymi akcjami drugą połowę rozpoczęli gracze z Pszczyny, ale dwie-trzy stworzone sytuacje nie zostały zamienione na gole. Gospodarze sprawiali wrażenie, że kontrolują mecz, a kiedy po godzinie gry ponownie podwyższyli prowadzenie wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Niespełna kwadrans przed końcem na uderzenie z okolicy 20 metra zdecydował się Mąka i po rękach bramkarza piłka wpadła do siatki po drodze ocierając się jeszcze o słupek. Gol kontaktowy sprawił, że końcówka meczu nabrała jeszcze większych rumieńców. Iskra coraz bardziej ryzykowała, ale nie potrafiła znaleźć ponownie przepisu na defensywę rywala. Gospodarze zaś groźnie kontratakowali i bliscy byli zamknięcia meczu, ale razili nieskutecznością. Ostatecznie jednak MKS Lędziny dowiózł jednobramkwe prowadzenie i po końcowym gwizdku oficjalnie zasiadł w fotelu lidera.

MKS Lędziny - MKS Iskra Pszczyna 3:2 (2:1)
bramki: 1:0 (7.), 2:0 (25.), 2:1 Szymon Kondziołka (41.), 3:1 (60.), 3:2 Łukasz Mąka (76.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Piotr Woźnica, Jarosław Waleczek, Paweł Zjawiński, Adrian Ryguła, Kamil Komraus, Daniel Bryczek (67. Paweł Wandzel), Mateusz Żelazo, Szymon Kondziołka, Łukasz Mąka, Kacper Zieliński (75. Igora Bała), Kamil Böhm

W sobotę ostatni mecz w tym sezonie rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Pszczynie, gdzie podejmować będziemy zespół GTS Bojszowy. Zapraszamy.

 

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy