Akademia

I zespół: Dwa oblicza

2022-02-05

I zespół: Dwa oblicza

W sobotnie przedpołudnie na boisku w Pszczynie odbył się drugi w okresie zimowym mecz naszych seniorów. Tym razem zmierzyliśmy się z Sarmacją Będzin, której trenerem jest obecnie były szkoleniowiec Iskry Janusz Iłczyk.

Mecz miał dwa różne oblicza. Do przerwy zdecydowanie więcej działo się pod bramką Sarmacji. Miejscowi grali z dużym zaangażowaniem i agresywnie podchodzili do rywala, co przełożyło się na sytuacje bramkowe i wynik do przerwy. W 15 minucie prostopadłe zagranie otrzymał Mąka i w pełnym biegu uderzył po długim słupku. Po kolejnym kwadransie gry ponownie zapachniało bramką, ale tym razem piłka zatrzymała się na poprzeczce. Był też m.in. minimalnie niecleny starzł głową Piotr Nogi po rzucie rożnym i dwie inne dobre okazje Łukasza Mąki.

Zespół z Będzina na dobre obudził się po przerwie, kiedy to podkręcił tempo i tym razem to goście dyktowali warunki gry. Zawodnicy Iskry ograniczali się do obrony i nielicznych wypadów z kontry. Dobry mecz w bramce rozegrał powracający po kontuzji Mateusz Tkacz. Jedyna bramka drugiej odsłony padła w 72 minucie, kiedy to Sarmacja wyrównała. W końcówce przyjezdni byli bliscy zdobycia zwycięskiej bramki, ale poprawna a momentami może nieco szczęśliwa gra w defensywie pszczynian zapobiegła utracie gola.
 
MKS Iskra Pszczyna – BKS Sarmacja Będzin 1:1 (1:0)
bramki: 1:0 Łukasz Mąka (15.), 1:1 (72.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Ivan Koval (46. Mateusz Tkacz), Patryk Kryger, Jarosław Waleczek, Paweł Zjawiński, Piotr Noga, Adrian Ryguła (20. Dawid Szromek; 46. Adrian Ryguła), Zawodnik testowany, Mateusz Żelazo, Kamil Komraus, Kacper Zieliński, Łukasz Mąka

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny