Akademia

I zespół: Bardziej konkretni

2022-09-18

I zespół: Bardziej konkretni

Drugi mecz w sezonie na „zero” z tyłu i drugie zwycięstwo. Może w końcówce spotkania było nieco szczęścia, ale zawodnicy Iskry w swoich poczynaniach byli bardziej konkretni i przez to zgarnęli pełną pulę.

Początek meczu dość wyrównany jak przystało na sąsiadów z ligowej tabeli. Jako pierwsi groźniej zaatakowali jednak zawodnicy Iskry, tyle tylko, że uderzenie Dragona było niecelne. W odpowiedzi goście także mieli akcję bramkową, jednak zakończoną także niecelnym strzałem. W kolejnych minutach coraz częściej Iskra gościła w obrębie pola karnego zawodników z Wilkowic. Najbardziej aktywny był Mąka, który zresztą w 32 minucie gry otworzył wynik meczu. W końcówce pierwszej odsłony odważniej zagrała drużyna GLKSu, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku.

W drugie 45 minut lepiej weszli gospodarze, ale w sowich akcjach nie potrafili postawić kropki nad „i”. Jedną z lepszych okazji miał Grajcarek, który otrzymał prostopadłą piłkę, ale został uprzedzony przez bramkarza. Im bliżej końca meczu tym bardziej desperacko atakowała drużyna gości. Kilka razy zakołowało się pod twierdzą Cieśli, ale najbliżej szczęścia gracze z Wilkowic byli w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to w sytuacji sam na sam trafili w słupek.

MKS Iskra Pszczyna – GLKS Wilkowice 1:0 (1:0)
bramka: Łukasz Mąka (32.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Przemysław Cieśla, Daniel Bryczek, Piotr Noga, Łukasz Mąka, Wojciech Drgaon, Mateusz Żelazo (76. Daniel Biela), Kamil Komraus, Patryk Zakrzewski (55. Szymon Kondziołka), Jarosław Waleczek (87. Paweł Zjawiński), Adrian Ryguła, Kacper Zieliński (27. Michał Grajcarek),

Przebieg meczu można obejrzeć także w skrócie video przygotowanym przez Swojską Piłkę.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy