Akademia

I zespół: Wynik ustalony do przerwy

2024-05-04

I zespół:  Wynik ustalony do przerwy

Zgodnie z przypuszczeniami zespół z Bronowa postawił trudne warunki podopiecznym Krystiana Odrobińskiego. Iskra mecz miała niejako pod kontrolą przez około 70 minut gry, ale w końcówce meczu odważniej zagrali gracze Rotuza.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 10 minucie z przejętą w środku pola futbolówką lewą stroną boiska popędził Böhm, i wyłożył ją na 10 metr do wbiegającego w pole karne Sebastiana Rzepy, który uderzeniem od poprzeczki otworzył wynik. Wydawało się, że Iskra kontroluje mecz, ale wystarczyła chwila nieuwagi. W 18 minucie rzut wolny z około 35-40 metrów wykonywał Rotuz, posłał piłkę w pole karne a tutaj dość pechowo odbiła się od interweniującego defensora i wpadła do siatki. Bramka wyrównująca nie wpłynęła znacząco na obraz gry, Stroną atakującą byli gospodarze, choć przyznać trzeba, że goście dobrze grali wysokim pressingiem i nie pozwalali na swobodne rozgrywanie akcji. Mimo dobrej defensywnej gry przyjezdnych miejscowi mogli a nawet powinni wyjść ponownie na prowadzenie. Świetne okazje ku temu miał Adam Mateja, który po  rogu główkował tuż obok słupka. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Sebastian Rzepa, wreszcie dwa razy z okolicy szesnastego metra uderzał Zawadzki, ale dwukrotnie minimalnie się pomylił.
Niemoc Iskry trwała do drugiej minuty doliczonego czasu gry przed przerwą. Wówczas z prawej strony zagrywał Piotr Noga, a pewnym uderzeniem do siatki trafił Kamil Komraus zdobywając klasycznego gola do szatni.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Iskry. W 54 minucie gry po szybkiej kontrze 3x2 Sebastian Rzepa  obił słupek. Siedem minut później pojedynek jeden na jednego z bramkarzem gości przegrał Kamil Böhm, a w 68 minucie z niespełna metra do bramki piłki głową nie zdołał skierować Komraus. Niemoc strzelecka Iskry sprawiła, że z każdą minutą goście nabierali przekonania, że można pokusić się o zdobycz punktową. Im bliżej końca meczu tym bardziej zmieniał się obraz gry. Rotuz zaczął odważniej atakować, a gracze iskry bardziej pilnowali dostępu do własnej bramki. Ostatecznie jednak mimo, że kilka razu przejezdni z Bronowa przetestowali pszczyńską defensywę, nie zdołali  stworzyć sobie 100% okazji do zdobycia wyrównującej bramki.

MKS Iskra Pszczyna – UKS Rotuz Bronów 2:1 (2:1)
bramki: 1:0 Sebastian Rzepa (10.), 1:1 (18.), 2:1 Kamil Komraus (45.+2.)

MKS Iskra Pszczyna zagrał w składzie:
Marcin Kubina, Konrad Rabiej, Adam mateja, Piotr Maroszek, Łukasz Matera, Piotr Noga, Daniel Gryman, Kamil Böhm (65. Daniel Biela), Kamil Komraus (73. Łukasz Mąka), Tomasz Zawadzki (85. Michał Jasiński), Sebastian Rzepa

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy
Fizjoterapia Piotr Kotajny
Magic-sport.com
Bazarek na winklu
Fundacja Orły Sportu
Mikrogranty 2
Przesuń na górę strony