Akademia

I zespół: 10 goli w derbach

2022-10-30

Takiego derbowego meczu pomiędzy zespołem Iskry i Łąki dawno nie było. Kibice zgromadzeni w sobotę na trybunach Stadionu Miejskiego w Pszczynie oglądali aż 10 bramek. Więcej emocji było tylko w pierwszych 45 minutach. Po zmianie stron sytuację na boisku całkowicie zdominowali gospodarze.

Walka cios za cios trwała przez nieco ponad dwa kwadranse. Na trafienia Łukasza Mąki po ładnych zespołowych akcjach goście zdołali jeszcze odpowiedzieć. Jednak dwa trafienia przed przerwą Wojciecha Dragona ustawiły mecz. Po zmianie stron głową trafił po rzucie rożnym Noga, a kilka chwil później hattrica skompletował Mąka pewnie egzekwując rzut karny po faulu na Kamilu Bohmie. Trzecią bramkę do swojej kolekcji dorzucił także Wojciech Dragon, który tym sposobem ustalił wynik meczu, bowiem chwilę wcześniej na listę strzelców wpisał się jeszcze Danil Gryman.

Tym razem wygrana Iskry przyszła nadzwyczaj łatwo. Do końca rundy zostały jednak jeszcze dwa mecze i miejmy nadzieję, że uda się utrzymać  skuteczną i efektowną grę naszej drużyny.

MKS Iskra Pszczyna – LKS Łąka 8:2 (4:2)
bramki: 1:0  Łukasz Mąka (12.), 1:1 (25.), 2:1 Łukasz Mąka (33.), 2:2 (34.), 3:2 Wojciech Dragon (35.), 4:2 Wojciech Dragon (44.), 5:2 Piotr Noga (51.), 6:2 Łukasz Mąka (58.), 7:2 Daniel Gryman (84.), 8:2 Wojciech Dragon (87.),

Piotr Woźnica (46. Przemysław Cieśla), Daniel Bryczek, Kamil Bohm (65. Michał Grajcarek), Wojciech Dragon, Daniel Gryman, Łukasz Mąka, Piotr Maroszek (81 Daniel Biela), Piotr Noga,  Patryk Zakrzewski (68. Adrian Ryguła), Mateusz Żelazo, Paweł Zjawiński